ВІЛ та СНІД... Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах, чуємо по телевізору і просто від дорослих. Але ,на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям.
1 грудня в Устянській ЗОШ І-ІІ ступенів для учнів 9 класу була проведена класним керівником Бахорською Г.О. виховна година "Зупинимо СНІД ,поки він не зупинив нас" .
Година спілкування була направлена на формування навичок здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику та толерантне ставлення до ВІЛ - інфікованих.
Сподіваюсь,що проведена інформаційна години допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист - проінформованість, а також не залишатися байдужими до тих ,хто живе з діагнозом "ВІЛ- інфікований".
1 грудня світ відзначає день боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ- позитивними людьми.
За останні роки ВІЛ- інфекція розповсюджується серед підлітків та молоді й набула характеру епідемії.
Звісно, СНІД - це небезпека і трагедія для суспільства, тому важливо ознайомлюватися учнів із сучасним станом цієї проблеми, формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих і розуміння шляхів запобігання інфекції та подолання її наслідків, необхідності вести здоровий спосіб життя. Адже, свідома поведінка і вчинки, також, можуть запобігти ризику інфікування.
Класний керівник 8 класу Проців С.М. провела з учнями
тренінг ,, Шляхи інфікування та методи захисту від ВІЛ/СНІДу ''.
Устянська ЗОШ І-ІІ ст. долучилась до ініціативи Еко Платформи: відтепер діти і працівники мають можливість сортувати відходи. У школі стоять контейнери для роздільного збору відходів, з дітьми проведено бесіди про культуру сортування відходів, наголошено на важливості правильного розподілу сміття. Закликаємо батьків також активно долучатися до сортування відходів вдома і на місцях праці. Бережімо довкілля разом!
Учнівське самоврядування Устянської ЗОШ І-ІІ ст. під керівництвом педагога-організатора Косач Н. О. долучилося до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», присвяченої вшануванню пам’яті жертв Голодомору.
Голодомор 1932-1933 років - це організований радянською владою штучний голод, який призвів до смерті мільйонів українців і є геноцидом українського народу.
В Україні під час голодомору вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, 25000 - щодня. З урахуванням непрямих жертв, за приблизними підрахунками, голодомор забрав 14 млн. людей.
Годину скорботи ,, Згадуємо, пам'ятаємо, не забуваємо '' провели учні 8 класу разом з класним керівником Проців С.М.
Школярі усвідомили, чому так важливо зберігати родинну і національну пам'ять про Голодомор.
Традиційно в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам'ятний день жертв Голодомору 1932-1933років.
Устянські школярі 5 і 9 класу під керівництвом класних керівників Щепаняк С.І. і Бахорської Г.О. долучилися до Всеукраїнської акції " Запали свічку пам'яті" у пам'ять про жахливу трагедію українського народу.
Запрошуємо жителів с.Устя приєднатись до акції . 27 листопада о 16:00 запаліть свічку пам'яті у своєму вікні - в пам'ять про тих , чиї життя в 1932-1933 роках забрав Голодомор.
Напередодні Дня пам’яті жертв голодомору в бібліотеці Устянської ЗОШ І-ІІ ступенів організована тематична книжкова виставка «ТІ ЧОРНІ ДНІ ГОЛОДОМОРУ». Тут і спогади очевидців, і художні твори.
Голодомор є класичним прикладом радянського геноциду, найдовшого й наймасштабнішого експерименту з русифікації, а саме - винищення української нації.
У 3 - 4 класах Устянської ЗОШ І- ІІ ст. була проведена година пам’яті і скорботи «Голодомор - біль душі і пам'ять серця» . Діти переглянули мультфільм про події того часу і виготовили свічку пам’яті.
Година скорботи ,,Історія нас горем вчить...", приурочена Дню пам'яті жертв Голодомору, була проведена класним керівником Якимишин З.В. із семикласниками школи.
Україна у 1932-1933 роках пережила страшну трагедію - Голодомор , який забрав мільйони людських життів.
Тому щороку у четверту суботу листопада в Україні відзначають
День пам'яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні. Наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Цей день покликаний закарбувати в народній пам'яті страшну трагедію українського народу, і передати цю пам'ять наступному поколінню.Традиційно цього дня організовують загальнонаціональну хвилину мовчання, якою вшановують пам'ять усіх померлих.
Голодомор – одна з найтрагічніших сторінок не лише в українській, а й у світовій історії.
Педагог-організатор Косач Н.О. провела для учнів 9-го класу виховний захід, присвячений Дню вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Учні переглянули і обговорили документальні фільми про Голод 1932-1933 років,послухали свідчення очевидців, розглянули причини і наслідки сталінської політики, спрямованої на винищення мільйонів українців. Було наголошено на нескореності українського народу, який у кінці 1920 – поч.1930-их рр. організував близько 5 тис. повстань і продовжував повставати під час штучно організованого голоду.